सप्तरी घटना एमालेमाथी होइन, लोकतन्त्रमाथीको प्रहार हो !

प्रकाशित मिति: २३ फाल्गुन २०७३, सोमबार १८:०७   सम्पादक: admin

सुदर्शन बजगाईं – आज सप्तरीमा भएको घटना एमाले मात्र नभए लोकतन्त्रमाथीको प्रहारको रुपमा हेरीएको छ । संविधानको बारेमा मधेसमा रहेको भ्रम चिर्ने र हिमाल पहाड र तराईलाई एकताको सन्देश दिने हिसाबले प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेले आयोजना गरेको मेची महाकाली अभियानलाई बिफल तुल्याउन मधेसी मोर्चा र सरकारको गृहमन्त्री लागेको घटनाक्रमले पुस्ठी गरेको छ ।

लोकतन्त्रको सुन्दर पक्ष भनेको कुनैपनी राजनैतिक दलले शान्तिपुर्ण ढंगले सभा र पर्दशन गर्न पाउने अधिकारमाथी धावा बोल्दै मोर्चाले एमाले नेता कार्यकर्तालाई दलेको कालो मोसो, घर घरमा गएर दिएको धम्की, बन्द हडतालको आव्हान र पेट्रोल बम हान्ने जस्ता गैर लोकतान्त्रिक र आतंककारी शैलीमा गरिएको घटनाले मोर्चा कसरी र के को लागि परिचालित छ भन्ने पुस्ठी गरेको छ ।

केही दिन अघि गृहमन्त्री निधीले गाउँ गाउँबाट एमालेलाई लखेट्न दिएको अभिव्यक्ति र मोर्चाले एमालेको मेची महाकाली अभियान रोक्न लगाएको न्वारान देखीको बललेपनी एमालेको अभियानमा लाखौं जनता उर्लेपछी हतोत्साहित भएको मोर्चाले नियोजित रुपना यो घटना घटाएको प्रष्ट देखीन्छ ।मधेसमा रहेको गरिबी,अशिक्षा र अज्ञानताको फाईदा उठाएर आन्दोलनमा होमिन ५० लाख सहिद परिवारलाई दिने मोर्चाको असली रुप जनताले देखीसकेका छन् ।

शान्तिपुर्ण पर्दशन बिथोल्न लाग्नु र अराजक गतिविधि प्रस्तुत गर्नु के जिम्मेवार दलले गर्ने कुरा हो सोच्ने बेला आएको छ त्यसैले यो एमालेमाथी होइन लोकतन्त्रमाथीको हमला हो , होईनर ?

तपाईको प्रतिक्रिया

एकसय असीऔँ विश्व फोटोग्राफी दिवसका अवसरमा पोखरामा आज प्रभातफेरी गरिएको छ । फोटोग्राफर सङ्घ गण्डकी.....

काबुल, १ भदौ (रासस-एएफपी) – युद्धग्रस्त मुलुक अफगानिस्तानको राजधानी काबुलमा एक विवाह समारोहलाई लक्षित गरी शनिबार.....

चुरियामाई, ३० साउन (रासस) : प्रदेश नं ३ आन्तरिक मामिला तथा कानूनमन्त्री शालिकराम जम्मकट्टेलले आफू सधैँ श्रमजीवी.....

(AFP) - The Iranian oil tanker at the centre of a diplomatic dispute has departed from Gibraltar after the British overseas territory rejected a US demand to seize the vessel. According to the monitoring website Marine Traffic, the supertanker -- which had been detained since July 4 off the coast.....

(AP) - A number of U.S. business economists appear sufficiently concerned about the risks of some of President Donald Trump's economic policies that they expect a recession in the U.S. by the end of 2021. Thirty-four percent of economists surveyed by the National Association for Business Economics,.....

(Xinhua) -- Thirteen people died and 20 others were injured when a container trailer collided with a state transport bus at Nimgul in India's western state of Maharashtra, 391 km from Mumbai on 10:30 p.m. local time Sunday night, police official said. The injured have been admitted to the hospital,.....

सुदर्शन बजगाई  - काठमाडौं जिल्ला गोकर्णेश्वर नगरपालिका वडा नं.८ आत्तरखेलमा निम्न मध्यम वर्गीय परिवारमा मिति.....

सुदर्शन बजगाई  - काठमाडौं जिल्ला कागेश्वरी मनोहरा नगरपालिका वडा नं.२ आकासी बगरमा मध्यम वर्गीय किसान परिवारमा.....

सुदर्शन बजगाई - सरकारले बैशाख ३१ गतेको लागि तय गरेको स्थानीय निकयको चुनाबले देशको राजनीति मात्र होइन हरेक टोल.....

२०४६ सालबाट नेविसंघबाट राजनीति सुरु गरेका दिपक रिसाल गोकर्णेश्वर नगरपालिकाको लागि मेयरको चर्चामा छन् । चतुर.....

समाजसेवी कोमल लामिछानेले जनताको अनुरोध अनुसार आफु पनी मेयरको दावेदार बन्ने तरखरमा रहेको गोकर्णेश्वर अनलाइनलाई.....

© 2019 सर्वाधिकार सुरक्षित, wwww.Gokarneshworonline.com, Design By: www.ekumar.com.np