राष्ट्रिय तेक्वान्दो चितवनमा हुने

प्रकाशित मिति: २२ श्रावण २०७६, बुधबार ११:५६   सम्पादक: admin

रत्ननगर तेक्वान्दो डोजाङ, सरित सौराह, न्यू स्टार र सौराह डोजाङको संयुक्त आयोजनामा चितवनमा तेस्रो राष्ट्रिय खुला मैत्री तेक्वान्दो च्याम्पियनशिप हुने भएको छ । आगामी कात्तिक १ र २ गते चितवनको रत्ननगर नगरपालिकामा आयोजना हुने उक्त प्रतियोगितामा पुरुषतर्फ २४ र महिलामा २२ गरी कूल ४६ तौल समूहमा प्रतिस्पर्धा हुने आज यहाँ आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा आयोजकका संयोजक पुष्प जोशीले जानकारी दिनुभयो । त्यस्तै पुम्सेतर्फ पुरुषका पाँच र महिलाका चार गरी नौ विधामा प्रतिस्पर्धा हनेछ । प्रतियोगितामा ६५ स्वर्ण, ६५ रजत र कास्यमा १३० गरी कूल २६० पदकका लागि प्रतिस्पर्धा हुनेछ । प्रतियोगिता सञ्चालनका लागि अमेरिकाको पोर्टल्यान्डमा रहेको अन्तर्राष्ट्रिय ओपन फ्रेन्डशिप तेक्वान्दो च्याम्पियनशिप (आइओएफटिसी) र ललितपुरको मैत्री तेक्वान्दो डोजाङले सहयोग तथा सहकार्य गर्ने आयोजकले जनाएको छ । च्याम्पियनसिपमा सिनियर पुरुष र महिलाका छ÷छ तौल समूहका प्रतिस्पर्धामा प्रथम हुने खेलाडीलाई पुनः छनोट गरी सर्वोत्कृष्ट हुने तीन पुरुष र दुई जना महिला तेक्वान्दो खेलाडीलाई जनही रु एक लाख पुरस्कार प्रदान गरिनेछ । पाँच जना खेलाडी अमेरिकाको इस्टन मिसिगन युनिर्भसिटीमा सन् २०२० को मे १ र २ मा हुने १३औँ अन्तर्राष्ट्रिय खुला मैत्री तेक्वान्दो प्रतियोगिताका लागिसमेत छनोट हुनेछन् ।

सोही कार्यक्रममा अन्तर्राष्ट्रिय ओपन फ्रेन्डसिप तेक्वान्दो च्याम्पियनसिपका निर्देशक दिवाकर महर्जनले पहिरा पीडित र अनाथ बालबालिकालगायतका विभिन्न सङ्घसंस्थालाई रु तीन लाख ७५ हजार सहयोग प्रदान गर्नुभयो । नेपाल इ–स्पोर्टस् च्याम्पियनसिप भदौमा नेपाल इ–स्पोर्ट्स सङ्घ (नेस) को आयोजनामा काठमाडौँको भृकुटीमण्डपमा दोस्रो नेपाल इ–स्पोर्टस् च्याम्पियनसिप तथा एक्स्पो हुने भएको छ । आगामी भदौ २० र २१ गते हुने उक्त च्याम्पियनसिपमा डोटा–२, काउन्टर स्ट्राइक ग्लोबल अफेन्सिभ (सिएस–गो), फिफा, कस्प्ले र क्लासरुम रकर्समा प्रतिस्पर्धा हुने यहाँ आज आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा आयोजक नेसका अध्यक्ष सुरज डङ्गोलले जानकारी दिनुभयो । डोटा र सिएस खेलमा हरेक टोलीमा पाँच खेलाडी रहनेछन् । त्यस्तै इ–स्पोर्टस् च्याम्पियनसिपमा एकल विधातर्फ फुटबल खेलका प्रसिद्ध खेल फिफा र कस्प्ले खेल भन्नाले एनिमेसन र कार्टुन क्यारेक्टरको पहिरनमा सजिनु हो । त्यस्तै क्लासरुम रकर्समा विभिन्न कलेज तथा स्कूलका सङ्गीत ब्याण्डले प्रतिस्पर्धा गर्नेछन् । यसपटकको डोटा–२ च्याम्पियन ११औँ विश्व च्याम्पियनसिपका लागि छनोट हुनेछ । उक्त विश्व च्याम्पियनसिप सन् २०१९ डिसेम्बर ११ देखि १५ सम्म दक्षिण कोरियाको सोलमा हुनेछ । प्रतियोगिताको डोटा–२ र सिएस–गो तर्फका विजेताले जनही रु ५० हजार तथा उपविजेताले रु २० हजार पाउनेछन् ।

त्यसैगरी सेमिफाइनलमा पुग्ने दुई टोलीले जनही रु १० हजार पाउने छन् । त्यस्तै फिफातर्फका विजेताले रु १० हजार, उपविजेताले रु चार हजार र सेमिफाइनलमा पुग्ने दुई टोलीले जनही रु दुई हजार पाउनेछन् । क्लासरुम रकर्सका विजेताले रु २० हजार तथा उपविजेताले रु १० हजार पाउनेछन् । उक्त प्रतियोगितामा करीब ८०० खेलाडीले प्रतिस्पर्धा गर्ने आयोजकको भनाइ छ । नेपाललमा ई–स्पोर्टस्को व्यापार र यसको विस्तारमा रहेको सम्भावनालाई जनमानसमा पु¥याउने लक्ष्य लिएर एक्स्पोकोसमेत आयोजना गर्न लागिएको आयोजकले जनाएको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले सरकार सञ्चालनसम्बन्धी विगतका अनुभवलाई.....

प्रदेश ३ का मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलले नेपालमा मनाइने हरेक संस्कृति नेपालीका लागि सर्वमान्य भएको बताउनुभएको.....

प्रदेश नं १ का मुख्यमन्त्री शेरधन राईले उधौली पर्वका अवसरमा स्वदेश तथा विदेशमा रहनुभएका सम्पूर्ण दाजुभाइ तथा.....

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले सरकार सञ्चालनसम्बन्धी विगतका अनुभवलाई.....

झापाको विभिन्न स्थानबाट लागुऔषध खैरो हेरोइनसहित प्रहरीले दुई जनालाई पक्राउ गरेको छ । झापाको मेचीनगर नगरपालिका.....

नेताहरुको कार्यव्यस्तताका कारण सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को सचिवालयको आजका लागि तय गरिएको बैठक.....

सुदर्शन बजगाई  - काठमाडौं जिल्ला गोकर्णेश्वर नगरपालिका वडा नं.८ आत्तरखेलमा निम्न मध्यम वर्गीय परिवारमा मिति.....

सुदर्शन बजगाई  - काठमाडौं जिल्ला कागेश्वरी मनोहरा नगरपालिका वडा नं.२ आकासी बगरमा मध्यम वर्गीय किसान परिवारमा.....

सुदर्शन बजगाई - सरकारले बैशाख ३१ गतेको लागि तय गरेको स्थानीय निकयको चुनाबले देशको राजनीति मात्र होइन हरेक टोल.....

२०४६ सालबाट नेविसंघबाट राजनीति सुरु गरेका दिपक रिसाल गोकर्णेश्वर नगरपालिकाको लागि मेयरको चर्चामा छन् । चतुर.....

समाजसेवी कोमल लामिछानेले जनताको अनुरोध अनुसार आफु पनी मेयरको दावेदार बन्ने तरखरमा रहेको गोकर्णेश्वर अनलाइनलाई.....

© 2019 सर्वाधिकार सुरक्षित, wwww.Gokarneshworonline.com, Design By: www.ekumar.com.np